Зачекайте

Підготовка документів на конкурс

 

Ознайомтеся з короткою ​інструкцією "Як стати фахівцем з питань реформ" або читайте детальну інформацію нижче.

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

 1. копія паспорта громадянина України;
 2. письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби,
 3. резюме у довільній формі;
 4. письмова заява, в якій Ви повідомляєте, що до Вас не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надаєте згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно Вас відповідно до зазначеного Закону;
 5. копію (копії) документа (документів) про освіту;
 6. оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через портал вакансій подається копія такого посвідчення, а оригінал обов'язково пред'являється перед проходженням тестування);
 7. заповнена особова картку встановленого зразка;
 8. електронна декларація за минулий рік.

Зверніть увагу:

 • У разі подання документів для участі у конкурсі особисто або поштою заяви, зазначені у підпунктах 2 і 4 цього пункту, пишуться власноручно.
 • Під час створення електронних документів, що подаються для участі у конкурсі через портал вакансій, накладається електронний цифровий підпис фізичної особи.
 • Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткові документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

 

ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ 

Для подання документів на участь у конкурсі потрібно надати скан-копію диплому магістра (спеціаліста) та\чи бакалавра  (молодшого бакалавра) та додатків до дипломів.

Якщо у Вас іноземний диплом про освіту:

Визнання іноземних документів про освіту відбувається в індивідуальному порядку.

Уповноважений визнавати дипломи - Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC UKRAINE.

Документи, які необхідно подати:

 • заява;
 • засвідчені в установленому законодавством порядку копія та переклад українською мовою легалізованого іноземного документа про освіту та додаток до нього;
 • копії документів про попередню (середню, професійну або вищу) освіту за наявності;
 • копії документів, що засвідчують особу заявника.

Попередньо необхідна онлайн-реєстрація на сайті naric.in.ua. Після реєстрації документи необхідно подати особисто або надіслати кур’єром.

Детальну інформацію щодо подачі документів для процедури визнання можна отримати в ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Київ, вул. Павловська, 26/41; тел.: (044) 486 20 43, (044) 486 25 43; на сайтах: www.enic.in.ua, www.naric.in.ua.

 

ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ВІЛЬНЕ ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

1. Посвідчення можна отримати, якщо Ви маєте наступні документи:

 • документ державного зразка про загальну середню освіту, виданий до 2000 року, з оцінкою «5» за вивчення української мови;
 • документ державного зразка про загальну середню освіту, виданий після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
 • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови;
 • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія.

Для отримання посвідчення на підставі підтверджуючих документів необхідно:

 • з оригіналом та копією підтверджуючого документу звернутись до уповноваженого вищого навчального закладу, в якому працює атестаційна комісія, та, за рішенням комісії, отримати посвідчення.

2. Посвідчення можна отримати склавши іспит.

Атестація у письмовій формі включає:

- письмове завдання з використанням технологій тестування;

- письмовий переказ тексту з фахових питань.

Атестація в усній формі включає:

- ділову розмову за визначеним сценарієм;

- повідомлення-презентацію на встановлену атестаційною комісією тему.

Кожне тестове запитання має три варіанти відповіді, серед яких правильним є лише один. Кількість тестових завдань становить 25.

Тривалість виконання завдань у письмовій формі (тестове завдання та переказ) становить 60 хвилин.

Тривалість атестації в усній формі для кожного її учасника становить до 45 хвилин, з яких 20 хвилин відводиться на ділову розмову за визначеним сценарієм (у тому числі 5 хвилин на підготовку) та не більше ніж 25 хвилин — на повідомлення-презентацію (у тому числі 15 хвилин на підготовку)

Приклади завдань.

Зверніть увагу, якщо відзнака за володіння українською мовою нижче вказаної - атестація на знання мови є платною.

Уповноважені на видачу посвідчень ВНЗ.

Документи, які необхідно надати:

 • заява;
 • оригінал та копія паспорта громадянина України;
 • оригінал та копії документів про освіту з додатками;
 • оригінал та копія квитанції про оплату послуг.

Для проходження атестації необхідно:

З переліку уповноважених вищих навчальних закладів, розміщених на офіційному веб-сайті НАДС обрати заклад, в якому працюють атестаційні комісії.

Подати заяву, оплатити вартість атестації, прибути в заклад в день проходження атестації та пройти її.

Зверніть увагу, що учасники, які успішно пройшли атестацію, отримують посвідчення протягом 10 календарних днів з дати проходження атестації.

Графік засідань атестаційних комісій в уповноважених вищих навчальних закладах, що здійснюють атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою у вересні 2017 року (м.Київ)

Графік засідань атестаційних комісій в уповноважених вищих навчальних закладах, що здійснюють атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою у вересні 2017 року  (регіони)

 

ДЕКЛАРАЦІЯ

Подання декларацій здійснюється онлайн, з вкористанням ЕЦП,  на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади (участь у конкурсі), якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

З детальною інформацією щодо процедури заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також роз’ясненнями щодо її заповнення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у розділі «Декларування» рубрики «Законодавство» підрубрики «Декларація».

Роз'яснення НАЗК щодо заповнення електронних декларацій 

"Як подати е-декларацію" (онлайн курс Prometheus)

Корисні посилання – "Що і як декларувати?"

http://www.pravda.com.ua/articles/2017/01/31/7133648/

http://www.pravda.com.ua/articles/2017/01/25/7133354/

https://igov.org.ua/service/1561/general

Додаткове роз'яснення 

 

ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС

ЕЦП можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). В деяких АЦСК послуга отримання ЕЦП платна, але є і безкоштовні варіанти, наприклад, в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк». Для цього потрібно бути клієнтом Приватбанку та мати доступ до Приват 24.

Для отримання ЕЦП потрібно принести в найближче регіональне представництво Державної фіскальної служби України такі документи:

 • заповнену та підписану Реєстраційну картку (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписувача, у двох примірниках;
 • копію та оригінал ІПН;
 • копію паспорта (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання) та оригінал;
 • порожній CD-R або USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості (для підпису та печатки знадобляться два CD-R або два USB-накопичувачі).

Перелік, контактну інформацію зазначених АЦСК та зразки заповнених заявок дивіться на сайті ЦСК ДФСУ

Детальна інформація  щодо отримання електронного цифрового підпису

 

ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

Заявники можуть подавати документи особисто, поштою або онлайн через портал вакансій.

Зверніть увагу, що при створенні електронних документів, що подаються онлайн, відповідно до вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», має використовуватися електронний  цифровий підпис фізичної особи.

-  Копії всіх необхідних документів прикріплюються в електронному вигляді.

-  Заяви подають у електронному вигляді та підтверджують електронним підписом:

1. письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;

2. письмову заяву, яка б підтверджувала, що до Вас не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та де, Ви надаєте згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно Вас відповідно до зазначеного Закону; (постанова від 16 жовтня 2014 р. № 563 «Деякі питання реалізації Закону України “Про очищення влади».).

3. заповнену особову картку встановленого зразка.

Важливо! Документи, подані (відправлені) кандидатами до державного органу, який проводить конкурс, не розглядаються у разі:

·        подання їх особисто в останній день строку після закінчення робочого часу;

·        відправлення їх поштою після закінчення строку подання;

·        відправлення їх поштою протягом встановленого строку подання та надходження до державного органу менше ніж за три робочі дні до дати проведення конкурсу.

 

Оновлення державної служби здійснюється відповідно до:

Закону України "Про державну службу" 

Постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби" 

Розпорядження Кабінету Міністрів України - "Концепція запровадження фахівців з питань реформ

Постанови "Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою"

Додаткова інформація

Вимоги стосовно сертифікатів про володіння іноземними мовами

Вимоги щодо подання копій посвідчень громадянина України

Відомості щодо подання особової картки за формою П2ДС

Перелік документів, що підтверджують досвід роботи

Умови подання декларації держслужбовця


На головну

Тестова експлуатація